Будівництво зернового елеватор

200 - 250 у.о./тЗаказать сейчас

Будівництво елеватора Одесі та інших областях

Сьогодні в Україні існує попит у зерносховищах. Це дає змогу багатьом фермерам і аграрним підприємствам розглядати можливість інвестування в будівництво елеваторів. Ці багатофункціональні комплекси дадуть змогу не лише зберігати різноманітні культури, а й виконувати операції з його обробки, транспортування та підготовки до подальшого використання.

Компанія ТОВ «СПЕЦБУДМОНТАЖ-ЮГ» надає послуги з проєктування та будівництва сучасних елеваторів.

З чого складається пристрій зернового елеватора?

Елеватор - це автоматизований механізований комплекс, призначений для обробки, компактного зберігання великої кількості зерна, знезараження продукції. У складі об'єкта:

  • залізобетонний або металевий силос;
  • пристрої для навантаження/розвантаження автотранспорту та залізничних вагонів;
  • ваговий комплекс;
  • башта робочого призначення з машинами обробки зерна й системами очищення від домішок і аспірації;
  • зерносушарка (колонкова, шахтна, барабанна);
  • транспортного устаткування, види елеваторів, конвеєрів (ковшові та стрічкові норії, транспортери різних типів);

Комплекси можуть бути забезпечені адмін. У складі є лабораторія, де фахівці контролюють якість зерна, проводять аналізи зернових до і після сушіння, оформляють відповідні документи. За бажанням клієнта зерносховище може бути прив'язане до будь-якої транспортної структури.

Способи зберігання зернових культур

Важливо не тільки зберегти якомога більше зерна, а й його якість! Розглянемо основні технології зберігання сировини:

  • сухий метод. Має на увазі висушування зерна до певного рівня вологості;
  • безповітряний метод. Суть технології полягає в повній відсутності контакту зерна з повітрям;
  • в охолодженому стані. Такий метод використовується, коли немає можливостей висушити зернові культури за короткий час.

При виборі технології зберігання сировини потрібно враховувати, яку кількість часу зберігатиметься продукція і як її далі використовуватимуть.

Види елеваторів

На ринку представлено кілька типів зерносховищ:Склад для зберігання сипучих матеріалів

  • залізобетонні монолітні;
  • збірно-металеві;
  • міні елеватор.

Залізобетонні мають високий рівень теплоізоляції та потребують масивного фундаменту. Вони досить довго будуються, мають низькі експлуатаційні витрати і високу місткість. 

Металеві силоси відрізняються тривалим терміном експлуатації без втрати функціональності, підвищеною пожежною безпекою, гігієнічністю, можливістю переміщення в інше місце. Вони потребують менше місця, швидко окупаються, легко монтуються. 

Міні-елеватори - це компактні та ефективні установки, призначені для зберігання та обробки невеликих обсягів зернових культур. Вони ідеально підходять для фермерських господарств, що дає змогу ефективно використовувати обмежену територію. Крім того, їх монтаж та експлуатація не потребують значних капіталовкладень.

На територіях елеваторів часто використовуються склади підлогового зберігання, де зернові культури зберігаються насипом на рівному бетонному майданчику. Такий спосіб зберігання має кілька недоліків, включно з недостатньою вентиляцією, підвищеною вологістю і труднощами під час вивантаження. Однак підлогові склади часто виконують функцію перевалочного комплексу, забезпечуючи тимчасове зберігання зерна до його подальшої переробки або транспортування.

Етапи будівництва елеваторного комплексу

Весь цикл зведення полягає в такому: 

  • дослідження ділянки та підготовка технічного завдання. Зерносховище обов'язково має будуватися в гарному місці подалі від населених пунктів, де немає проблем із високим рівнем ґрунтових вод. Під час вибору місця враховують площу ділянки, наявність інженерних комунікацій, централізованого водопостачання, каналізації; 
  • розробка концепцій перевантажувального пункту, проведення інженерних і геологічних вишукувань, зокрема й топографічної зйомки ділянки. Ці заходи допомагають визначити наявність і віддаленість комунікацій, особливості ґрунту. Не можна економити на «геології», оскільки будівництво об'єктів на пучинистих ґрунтах ні до чого доброго не приведе;
  • побудова технологічних схем, концептуальне проектування з підбором необхідного обладнання. Тут плануються майбутні витрати - кожен клієнт отримує чіткий кошторис;
  • отримання всіх необхідних дозволів, спорудження зерносховища і майданчиків для організації перевантаження аграрних вантажів. Тут важливо чітко дотримуватися заздалегідь узгоджених планів. Управління процесом будівництва елеватора потрібно довіряти тільки досвідченому генеральному підряднику, який вміє грамотно організовувати проєктування технічно складних промислових об'єктів;
  • монтажні роботи обладнання та систем автоматизації. Цьому етапу необхідно приділяти особливу увагу не тільки постачальнику, а й клієнту. Якісний монтаж обладнання - запорука безпроблемної експлуатації обладнання протягом довгих років.
  • Фінальний етап - здача об'єкта в експлуатацію замовнику і навчання співробітників роботі зі спорудою. Середній термін будівництва одного комплексу становить від 6 до 10 місяців.

Що включає в себе реконструкція 

Експлуатація модернізованих установок завжди більш вигідна і продуктивна. Реконструкція може включати в себе фарбування об'єктів, ремонт швів, систем вентиляції, висотні роботи, збільшення потужностей зерносушарок, впровадження нових механізмів транспортування зерна по приміщеннях.

Модернізація дасть змогу мінімізувати втрати зернових і зробити умови зберігання продукції якіснішими. Провівши своєчасний ремонт можна збільшити потужність підприємств і створити більш безпечні умови зберігання зерна, насіння, комбікорму та інших сипучих продуктів.

Яка вартість будівництва елеватора в Україні?

Підсумкова ціна залежить від складності та масштабності проєкту, обсягів обробки сировини, кількості силосів, потужності виробничих ліній, типу зернових культур, які планується обробляти. Також вартість робіт визначається виходячи з ландшафтних особливостей території, де відбуватиметься спорудження споруди. Середні інвестиції в будівництво сучасного елеватора в Ізмаїльському або Ренійському районі становлять під ключ - $200-250 за тонну зберігання зернових. 

Чому вигідно замовити проєкт зерносховища під ключ у нас?

Укладення договору з нашою будівельною компанією - ТОВ «СПЕЦБУДМОНТАЖ-ЮГ» - має важливі переваги:

  • ви отримуєте надійні та зручні в експлуатації комплекси, що допоможуть запобігти псуванню зерна, уникнути збитків від розкрадання шкідниками, негативного впливу атмосферних опадів. У їхньому виробництві задіюється високоякісне обладнання, яке сертифіковане згідно з постановою КМУ та вимогами ДСТУ. Наші фахівці завжди слідують потребам і побажанням замовників як в плані габаритів, так і тоннажності;
  • роблячи заявку і замовляючи послугу будівництва зерносховищ під ключ, ви можете бути впевнені, що отримаєте споруду в обумовлені терміни. Ми заощадимо ваш час і гроші за допомогою якісного менеджменту вашого проєкту;
  • накопичений досвід у проєктуванні та реалізації подібних проєктів;
  • доступні ціни на всі види послуг, як окремо наприклад, геодезична зйомка, так і в комплексі;
  • гнучкі умови співпраці для кожного замовника.

На всі виконані роботи надається гарантія якості. Ми реалізовуємо складні проєкти відповідно до технічного завдання замовника. Також, у нас працюють фахівці з великим досвідом побудови технологічних схем. 

Дізнатися ціни на проєктування, реновацію та будівництво елеваторів у містах Ізмаїл, Рені, Чорноморськ, Южний (Одеська область) та інших областях, можна у нашого менеджера. Для цього залиште заявку на зворотний дзвінок на сайті або зверніться на пошту вказану на сайті.

Аренда спец. техники

Питання та відповіді

Яка середня вартість будіництва елеватора ?

Середня вартість будівництва зернового елеватора становить у середньому 200 - 250 у.о. за тонну